Periodontologinis gydymas yra svarbi šaka odontologijos, skirta gydyti burnos sveikatą veikiančias parodontitą arba kitas parodontinio audinio problemas. Parodontitas yra uždegiminė liga, kuri veikia dantenas ir raiščius, galiausiai gali privesdama prie dantų netekimo.

 

jovidenta

Pagrindinės periodontologinio gydymo procedūros apima šias:

  1. Skalavimą (gydymas dantų tarpoje): Tai procedūra, kurios metu šalinami plutos ir bakterijų sluoksniai, susikaupę tarp dantų ir dantenų. Tai padeda sustabdyti uždegiminį procesą.

  2. Gydymą ultragarsiniu aparatu: Ultragarso skaleriais šalinami plutos ir bakterijų nuosėdos. Ši procedūra padeda atstatyti dantenų sveikatą.

  3. Dantų šaknų lygiavimą (dantų lygiavimą): Jei uždegimas pakenkė dantų lygiui, tai gali būti koreguojama, kad pagerintų estetinį ir funkcionalų dantų aspektą.

  4. Globos planą: Po gydymo periodontologas paprastai nustato asmens globos planą. Tai apima reguliarius odontologo apsilankymus ir tinkamą burnos higienos pratimus namuose.

  5. Chirurginį gydymą: Kai uždegimas yra labai pažengęs, gali prireikti chirurginio gydymo. Tai gali apimti periodontinės kišenės valymą, dantų šaknų plokštelės pašalinimą arba kitas procedūras.

  6. Antibiotikų terapiją: Kai uždegimas yra rimtas arba sukelia bakterinė infekcija, gali būti paskirti antibiotikai.

Periodontologinis gydymas yra būtinas ne tik estetiniam, bet ir bendrajai burnos sveikatai. Jei parodontitas nebus gydomas, jis gali sukelti dantų netekimą, infekcijas ir netgi susijusias su kitomis sveikatos problemomis. Todėl svarbu reguliariai lankytis pas odontologą, atlikti periodinę dantenų higieną ir laikytis gero burnos higienos įpročių. Tai padės išvengti arba laiku nustatyti parodontinio ligos problemas ir užtikrins jūsų šypsena išlieka sveika ir žavinga.